Gülüş Tasarımı (Lamine)

Birçok kişi, değişik nedenlerden dolayı oluşan diş ve diş eti sorunlarından dolayı, ağızlarını açmaktan hatta gülümsemekten bile çekinmektedir. Klinik olarak, Denizli diş kaplama sektöründeki liderliğimizin de avantajları ile söz konusu sorunları olan kişilere, modern yöntemlerle gülüş tasarımı yapmaktayız. Uygulamalarımız sonucunda, hastalarımız daha sağlıklı bir ağız yapısı ve daha estetik bir gülüşe sahip olmaktadırlar.

Kimlere Gülüş Tasarımı Uygulanır?
Gülüş tasarımının uygulanması için, hastaların diş ve diş etlerinde bazı bozulmaların ve sorunların olması gerekmektedir.

Klinik olarak şu sorunlar oluşmuşsa gülüş tasarımı uyguluyoruz;

  • Çapraşık diş dizilimine sahip olanlara
  • Dişlerde doğal yollarla giderilemeyen lekelenmeler ve renk değişiklikleri oluşmuşsa
  • Dişlerin boyutlarında düzensizlik varsa
  • Ağızda eksik diş bulunuyorsa
  • Diş etleri ve dişler arasında orantısızlık bulunuyorsa

Ayrıca, bunların dışında gülüş estetiğini olumsuz yönde etkileyen diğer nedenler varsa da, gülüş tasarımı uygulamaktayız. Eksik dişi bulunan hastalarımıza uyguladığımız en kaliteli çözümler ile Denizli implant tedavisi konusunda da en çok tercih edilen klinik olmanın gururunu taşıyoruz.

Gülüş Tasarımı İçin Neler Yapıyoruz?
Hastalarımızın öncelikle gülüşlerini ve ağız içi yapılarını muayene ediyoruz. Dişlerinin panaromik röntgenlerini çekerek, sorunlu dişleri tespit ediyoruz. Çekilmesi gereken dişlerin çekimini yapıyor ve implant tedavisi için iyileşmesini bekliyoruz. Klinik olarak, gömülü dişler de dahil olmak üzere her türlü sorunlu dişin sorunsuz çekimini yapmaktayız (Denizli diş çekimi başlıklı aramalarda, ilk sırada bulunuyoruz). İmplant uygulaması ile birlikte, hastalarımızın diş eti sorunları estetik bir şekilde gideriyoruz. Daha sonra ise, dişlerin boyutlarını eşitleyerek, sorunlu dişlere modern kaplama yöntemleri uyguluyoruz.

Gülüş Tasarımında Diş Kaplama Uygulaması
Klinik olarak, hastalarımızı daha estetik bir gülüşe kavuşturmak için, dişlerine lamine veneerler (yaprak porselen) uygulamaktayız.

Bu uygulama sayesinde;

  • Diş renklerini değiştiriyor ve dişlerin yüzey aşınmalarını kapatıyoruz.
  • Dişleri istenilen miktarda uzatabiliyor ve dişlerin arasındaki boşlukları kapatabiliyoruz.
  • Dişlerde oluşan çatlak ve kırıklar ile çapraşıkları tedavi ediyoruz.

Uyguladığımız yöntemde kullandığımız kaplamalar, çok uzun süre dayanmakta, renk değiştirmemekte, parlak ve düz yüzeyi ile doğal bir görünüm sağlamaktadır.

Laminate Veneerler Nasıl Uygulanıyor?
Kliniğimize gelen hastalarımızın hem yüz yapısının, hem de ağız içlerinin fotoğraflarını çekerek işe başlamaktayız. Fotoğrafların sonucunda oluşturduğumuz diş modellerini, hastamıza deneyerek onayını alıyoruz. Diş rengine de karar verdikten sonra, seramik yaprakları laboratuvarımızda hazırlıyoruz. Özel yapıştırıcılar ile dişlerin üstüne yapıştırarak, son kontrol ve düzeltmelerimizi yapıyoruz.